Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 
SAKLI ORMAN: DÜNYANIN EN LEZZETLİ MANTAR ORMANINDAN SİPARİŞ VERİN.

TAZE TRÜF MANTARI 100 GR(TUBER BORCHİİ)

200,00 TL
Stokta Yok

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Beyaz trüf mantarı familyasından Tuber Borchii mantarlar; killi, kumlu, kalkerli ve asitli topraklarda, geniş yapraklı ve çam ormanlarında bulunabilir. Ocak ayından Nisan ayına kadar olgunlaşırlar. Dışı kahverengi, içi koyu kahverengi beyaz harelidir. Gastronomik olarak yenilebilir bir mantar türüdür. Genç ve tazeyken yenilmesi tercih edilir. Tadı güçlüdür, sarımsak aroması hakimdir.

Pişirme Önerisi: Rendeleme işlemi dışında trüf mantarı içerikli soslar yapılabilir. 

 

Siyah Trüf Mantarlı Erişte

Malzemeler

250gr Erişte
75gr Tereyağ
50gr Eski Kaşar
Tuz & Karabiber

2 çorba kaşığı eriştenin pişme suyu

Üzeri için;
Siyah Trüf Mantarı

Önemli Not: Trüf mantarı dahil her türlü mantarı kesinlikle suda yıkayarak temizlemeyin. Biraz zahmetli de olsa, mantarı fırça yardımı ile temizlemek gerekiyor. Aksi halde mantar, tüm lezzetini yıkama suyuna bırakacaktır.

Nasıl Hazırlanıyor?

Geniş bir makarna tenceresini tuzlu su ile doldurup ocağın altını açın. Su kaynayınca erişteleri tencerenin içine atın. Beş dakika pişirdikten sonra eriştenin suyunu süzün. Pişirme suyundan bir miktar kenara alın. Tencereyi ocağa geri koyup içine tereyağı koyun. Tereyağı eriyince, içine erişteleri ve kenara ayırdığınız pişirme suyunu koyun. Hemen ardından rendelediğiniz Kars Eski Kaşarı da ilave edip, tüm malzemelerin birbirine geçmesi için iyice karıştırın. Son olarak yemeği servis tabağına aktarın, üzerine az miktarda karabiber ve incecik kestiğiniz trüfleri ilave edip, yemeğe hazır hale getirebilirsiniz. 

Afiyet olsun. @sonmastori 

 

Mantarlarımız Türkiye’nin farklı farklı bölgelerinde, doğanın yüzlerce zenginliğiyle dolu ormanlarından toplanır. Mantarlar mevsimine göre belli yörelerde yaşayan orman köylüleri tarafından, günün ağarmasına yakın toplanmaya başlanır. Toplama için sabahın erken saatleri ve havanın elverişli olduğu günler özellikle tercih edilir. Mevsiminde toplanan mantarlar yine o bölgelerde yer alan çalışanlarımız tarafından teslim alınır. Mantarların tazeliğini koruması ve iyi kondisyonda işlenebilmesi için soğutmalı araçlar ile işletme sahasına ulaşımı sağlanır.

Mantarlar aynı ekip tarafından seçilir, temizlenir, kurutulur veya dondurulur. İşlemden geçen mantarlar siparişlere özel olarak; müşterilerimizin isteğine göre paketlenir. Tüm bu süreçlerin ardından Türkiye’nin verimli ormanlarından toplanan mantarlar sofralarınıza ulaşır.

Siparişleriniz özel vakumlu ambalajında kargoya verilir. Teslim alır almaz buzdolabında muhafaza etmeniz gerekir. Hafta içi Perşembe günleri dahil olmak üzere, saat 15:00'a kadar olan tüm siparişleriniz aynı gün; Cuma, Cumartesi ve
Pazar günü verdiğiniz siparişleriniz ise Pazartesi itibariyle kargoya verilmektedir*.

*Hava şartlarına bağlı olarak teslim süresi değişiklik gösterebilir.

ÇOK SATAN ÜRÜNLER
;